از علاقمندان به شرکت در کنگره درخواست می‌شود با مراجعه به سایت http://23ippc.areeo.ac.ir، پس از "عضویت در سامانه"، "فرم شرکت در کنگره" را تکمیل و با توجه به مقاطع زمانی اعلام شده نسبت به پرداخت هزینه و ارسال فیش پرداختی آن اقدام نمایند.

هر ثبت نام کننده می تواند حداکثر دو چکیده مقاله به عنوان نگارنده اول ارسال نماید. ارسال بیش از دو چکیده مقاله (به عنوان نگارنده اول) حتی در ازای پرداخت وجه ثبت‌نام مجدد هم امکان‌پذیر نیست.

برای تسریع در صدور کارت و ... لازم است در موقع ثبت نام نسبت به آپلود فایل عکس نیز اقدام گردد. ضمناً در موقع ثبت‌نام لازم است نوع عضویت خود را حتما مشخص فرمائید (برای عضویت نوع اول ارسال تصویر کارت دانشجویی معتبر و نیز تصویر عضویت در یک انجمن مرتبط با گیاهپزشکی هر دو ضروری می باشد که می توانید هر دو را کنار هم قرار داده و به صورت یک فایل آپلود نمایید و جایگاه تصویر را به عکس پرسنلی خود اختصاص دهید). نوع عضویت کاربران از روی مدرک ارسالی، توسط مدیر سامانه کنگره تایید خواهد شد.

- دانش‌آموختگان غیرشاغل که تاریخ فراغت از تحصیل یا دفاع از پایان نامه/رساله آنها تا زمان ثبت نام در کنگره کمتر از شش ماه باشد، می توانند عضویت دانشجویی را انتخاب و تصویر سند مربوطه را ارسال نمایند.

پس از ورود به سامانه و تشکیل پروفایل، در بخش ثبت نام، منوی "فرم شرکت در گنگره" را انتخاب کنید. در این حالت صفحه ای ظاهر خواهد شد که نوع عضویت شما و هزینه مربوطه بر اساس زمان ثبت نام در آن قابل رویت است. برای ثبت‌نام، کلید "ذخیره" را بزنید. در این حالت پیغامی دریافت خواهید نمود که در زیر آن روی "صدور صورت حساب و پرداخت هزینه" کلیک کنید. در صفحه جدید پیغامی دریافت خواهید کرد که در زیر آن روی "ادامه صدور صورتحساب" کلیک کنید. هزینه ثبت نام را به حساب شماره 342075045 بانک تجارت شعبه دانشگاه شهید بهشتی کد 3420 نزد بانک تجارت به نام اتحادیه انجمن‌های علوم گیاهپزشکی یا حساب شبا به شماره IR220180000000000342075045، یا شماره کارت بانکی 16 رقمی 5859837000003695 به نام همان اتحادیه، واریز نموده و فایل تصویر فیش پرداختی و یا رسید عابر بانک (فرمت JPG با حجم کمتر از 300 kb) را در صفحه ظاهر شده، آپلود نمائید و روی کلید "ادامه صدور صورتحساب" کلیک کنید. پیغامی دریافت خواهید نمود مبنی بر اینکه صورتحساب شما صادر شده و نتیجه پس از بررسی به اطلاع خواهد رسید.

به اطلاع آن دسته از کاربران محترم که قبل از تاریخ 15 اسفند 96 اقدام به ثبت نام و تشکیل پروفایل صفحه شخصی در سامانه کنگره نموده اند می رساند ضرورت دارد تا با وارد شدن به "صفحه شخصی"، نوع عضویت خود را انتخاب نمایند تا در زمان صدور صورتحساب، بر اساس نوع عضویت، هزینه مربوط به ثبت نام مشخص گردد.

هزینه های فوق مربوط به حق ثبت نام در کنگره بوده و شامل سایر هزینه­ها (مانند نهار، شام یا اسکان...) نمی باشد. 

تذکر مجدد: از دانشجویان و نیز اعضای محترم انجمن ها خواهشمند است در زمان ثبت نام حتما تصاویر کارت دانشجویی و یا برگه عضویت خود در انجمن مرتبط را در بخش مربوطه در صفحه شخصی خود آپلود نمایند. در غیر اینصورت تایید ثبت نام با تاخیر و مشکل روبرو خواهد شد.