راهنمای تهیه، تنظیم و ارسال چکیده مقالات بیست و سومین کنگره گیاه­پزشکی

 

چکیده مقالات ارسالی (abstracts) به هر دو زبان فارسی و انگلیسی، هر کدام در یک صفحه A4 اما در یک فایل تنظیم شوند. طول هر چکیده مقاله به تنهایی (بدون احتساب عنوان مقاله و نام و آدرس نویسندگان) حداقل 250 و حداکثر 450 کلمه باشد.

ارسال مقاله منحصرا از طریق سایت کنگره http://23ippc.areeo.ac.ir/ بوده و خواهشمند است از ارسال مقالات به روش­های دیگر (از طریق پست الکترونیک کنگره) خودداری شود. نگارنده هر مقاله در صورت تمایل می‌تواند علاقمندی خود را مبنی بر ارائه به صورت پوستر یا شفاهی در بخش توضیحات تکمیلی هنگام ارسال مقاله اعلام نماید، اما تصمیم نهایی توسط هیأت داوران اعلام خواهد شد. با توجه به اینکه مسئولیت صحت علمی و نگارشی مطالب ارائه شده در مقالات کنگره به عهده­ی نگارنده(گان) می­باشد، خواهشمند است چکیده مقاله‌ی ارسالی خود را با دقت و امانت­داری کامل تدوین نمایید. ارسال چکیده مقاله توسط نفر ثبت نام کننده در کنگره، به معنای آن است که تمام نگارنده­گان از متن و محتوای چکیده مقاله و نیز ارسال آن به کنگره مطلع و موافق می ­باشند و مسولیت این موضوع بر عهده نفر ثبت نام و ارسال کننده چکیده مقاله به کنگره می­ باشد.

فرمت چکیده مقاله:

چکیده مقاله با نرم‌افزار MS Word نسخه Word 1997-2003  (پسوند .doc) و با رعایت حاشیه نرمال یعنی 2.54 سانتیمتر از چهار طرف صفحه و فاصله سطر single تهیه شود. چکیده مقاله فارسی در یک صفحه و چکیده مقاله انگلیسی در صفحه دیگر ولی هر دو در یک فایل تهیه شوند. بدین ترتیب در زمان ارسال هر چکیده مقاله، یک فایل word که شامل دو صفحه مطلب است (صفحه اول چکیده فارسی و صفحه دوم چکیده انگلیسی) ارسال می­شود.

 

* چکیده مقاله فارسی

عنوان چکیده مقاله فارسی: حداکثر 20 کلمه

با قلم بی‌میترا اندازه 12 (B Mitra 12 - Bold) و در صورت وجود کلمات انگلیسی در عنوان فارسی،Times New Roman Bold pt. 11

اسامی نگارندگان: (به ترتیب نام و نام خانوادگی) اولین نفر با عدد 1 به صورت بالاتر از متن (superscript)  و نفرات بعدی با عددهای بعدی و نفرات هر مرکز با یک شماره ذکر شوند. ارائه دهنده مقاله با درج خط در زیر آن مشخص شود. توجه شود که گواهی ارائه مقاله فقط به نام شخص ثبت نام کننده صادر می­شود و نام سایر نویسندگان به ترتیب درج شده در مقاله در گواهی ذکر می گردد. برای سایر نویسندگان گواهی دیگری صادر نمی شود.

با قلم میترا سیاه اندازه 10 (Bold) و در صورت وجود کلمات انگلیسی در عنوان فارسی،Times New Roman Bold pt. 9

آدرس نگارندگان:

با قلم میترا سیاه اندازه 10 (Bold Italic) و در صورت وجود کلمات انگلیسی در آدرس فارسی،Times New Roman Bold pt. 9 و در ادامه آدرس پست الکترونیک (صرفا برای ارائه دهنده مقاله)

متن اصلی چکیده مقاله (در یک پاراگراف تهیه شود):

با قلم بی‌میترا 12 (B Mitra 12-not Bold) و در صورت وجود کلمات انگلیسی در متن فارسیTimes New Roman pt. 10

واژگان کلیدی: حداکثر 5 کلمه که با ویرگول از هم جدا شده­اند (واژه‌هایی که در عنوان تکرار نشده باشند).

با قلم بی‌میترا 12 (B Mitra 12-not Bold) و در صورت وجود کلمات انگلیسی Times New Roman pt. 10

 

 

* چکیده مقاله انگلیسی:

عنوان چکیده مقاله انگلیسی: حداکثر 20 کلمه

با قلم Times New Roman-pt. 12  Bold

اسامی نگارندگان:

با قلم Times New Roman-pt. 11  not-Bold

آدرس نگارندگان:

با قلم  Times New Roman-pt. 11   Italic not-Bold

متن اصلی چکیده مقاله (در یک پاراگراف تهیه شود):

با قلم Times New Roman- pt. 10   not-Bold

واژگان کلیدی: حداکثر 5 کلمه که با ویرگول از هم جدا شده­اند (واژه‌هایی که در عنوان تکرار نشده باشند).

با قلم انگلیسی Times New Roman pt. 10

 

 

با توجه به اینکه در این کنگره، چکیده مقالات ملاک بررسی بوده و در صورت تایید منتشر خواهند شد، لذا در تدوین آنها رعایت موارد زیر حتما مورد توجه خاص قرار گیرد:

- چکیده مقالات ارسالی باید از غنای علمی برخوردار بوده و از نظر قالب و محتوا نباید در سایر همایش‌ها و نشریات علمی داخلی و یا خارجی ارائه و یا چاپ شده باشد که مسولیت این موضوع بر عهده نفر ثبت نام و ارسال کننده چکیده مقاله به کنگره می­ باشد.

- متن چکیده مقاله باید دربرگیرنده هدف و ضرورت انجام تحقیق، روش‌کار و در خاتمه نتایج حاصله و اهمیت آنها باشد. از ارائه مطالب در قالب جملات کلی (کلی گویی) به نحوی که نتوان از روش و نتایج حاصله اطلاع کافی یافت خودداری شود. نام­ های علمی در متن چکیده مقاله به صورت ایتالیک نوشته شوند.

هر ثبت نام کننده می­ تواند حداکثر دو چکیده مقاله به عنوان نویسنده اول ارسال نماید، بدیهی است حضور ثبت نام کننده به عنوان نویسنده­ ی دوم به بعد در مقاله­ های دیگر محدودیتی نخواهد داشت.

- چکیده مقاله ارسالی بایستی کامل و بدون نقص به کنگره ارسال شود، به­ گونه­ ای که آماده چاپ باشد. اشکالات علمی، املایی و فنی در روند داوری تاثیر گذار بوده و هیات داوران مسولیتی برای رفع عیوب احتمالی از جمله ویرایشی ندارد.

- در هنگام ارسال چکیده مقالات به پایگاه کنگره، از ثبت اطلاعات نویسندگان و صحت بارگذاری قابل مقاله (با دانلود و باز کردن آن در صفحه نمایش) اطمینان حاصل کنید.